Terapia grupowa online

Pierwsze kroki w terapii grupowej: Czym jest i jak wybrać odpowiednią?

terapiaonline
flower

W Recykling Myśli tworzymy bezpieczne miejsce, gdzie Twoje słowa mają znaczenie i są wysłuchane. Gdy życie stawia przed Tobą wyzwania, terapia grupowa online oferuje przestrzeń do otwartej rozmowy i wsparcia. 

flower

Sesje terapii grupowej online przypominają tradycyjne spotkania grupowe, z tą różnicą, że uczestnicy komunikują się za pomocą technologii wideorozmowy. Dzięki temu możesz brać udział w sesjach z dowolnego miejsca oszczędzając czas na dojazdy do gabinetu. To wygodne rozwiązanie jest często wybierane przez osoby mieszkające za granicą lub w miejscach gdzie dostęp do specjalistów jest utrudniony lub po prostu ich nie ma.

Droga do lepszego samopoczucia nie musi być długa.

Oszczędzaj czas na dojazdach i zyskaj więcej chwil dla siebie. Z Recykling Myśli, terapia jest zawsze dostępna, bez względu na odległość.

Zasady uczestnictwa w terapii grupowej online, czyli co warto wiedzieć?

Tak jak w tradycyjnej terapii grupowej, uczestnictwo w sesjach online wymaga przestrzegania pewnych zasad, takich jak poufność, szacunek dla innych uczestników czy regularność uczestnictwa.

W Recykling Myśli wierzymy, że przestrzeganie tych zasad jest kluczem do tworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska, które sprzyja zdrowiu psychicznemu i rozwojowi osobistemu. Terapeuci prowadzący grupy dbają o to, aby te zasady były przestrzegane, co pozwala każdemu Uczestnikowi czerpać pełne korzyści z terapii grupowej.

O roli psychoedukacji podczas terapii grupowej online.

W wielu grupach terapeutycznych edukacja psychologiczna jest kluczowym elementem procesu, podczas gdy w innych jest subtelnie wpleciona w dyskusje. Jednakże zawsze odgrywa ważną rolę. Zrozumienie mechanizmów naszej psychiki oraz wyposażenie w praktyczne narzędzia i strategie i pozwala skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami. Gdy znamy i rozumiemy nasze reakcje i emocje, nasz lęk maleje. W efekcie czego polepsza się dobrostan emocjonalny.

Terapia grupowa: Skuteczność i korzyści dla uczestników.

Możliwość podzielenia się swoimi uczuciami, myślami i przeżyciami w otoczeniu, które jest wspierające i nieoceniające może być bardzo uwalniające.  Mówienie o swoich uczuciach i doświadczeniach może pomóc w zrozumieniu ich oraz zaakceptowaniu siebie. Często uczestnicy grupy odkrywają, że nie są sami w swoich przeżyciach. Słuchanie doświadczeń innych uczestników może dostarczyć nowych sposobów postrzegania własnych problemów i wyzwań. Uczestnictwo w grupie terapeutycznej daje także poczucie przynależności i zrozumienia oraz zmniejsza poczucie samotności. 

 

Kiedy wybrać terapię grupową? Odkryj, czy pasuje do Twoich potrzeb.

Terapia grupowa to nie tylko wsparcie specjalisty, ale także doświadczenia innych uczestników.

Aktualnie w Recykling Myśli prowadzimy grupę terapeutyczną dedykowaną dla wszystkich osób, które pragną wyleczenia się z wpływu dorastania w rodzinie alkoholowej lub innej dysfunkcyjnej.

Szczegółowe informacje:

Umów konsultację - Diagnoza ADHD

Wypełnij formularz i prześlij zgłoszenie