Najczęściej zadawane pytania

Niezależnie od tego, co chciałbyś wiedzieć, jesteśmy tu po to, by Ci pomóc

Zadaniem psychologa jest pomóc Ci poczuć się komfortowo. Psycholog nie wymusza i nie naciska, lecz porusza się w tempie klienta.

Profesjonalny psycholog nie ocenia i nie narzuca, on słucha i w pełni akceptuje Cię takim, jakim jesteś człowiekiem.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem terapii, ale nie wiesz jak dobrać terapeutę możesz skorzystać z 15-minutowej darmowej konsultacji telefonicznej z psychologiem. Podczas pierwszej rozmowy zapytamy Cię o Twoje potrzeby i oczekiwania oraz odpowiemy na Twoje pytania.
Postaramy się zaproponować Ci terapeutę z doświadczeniem najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb, tak by terapia przyniosła skuteczne efekty.

Przy wyborze psychologa warto kierować się własnymi odczuciami, biorąc pod uwagę kluczowe czynniki – doświadczenie terapeuty, wstępne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa czy stopień komfortu.

Prawda jest taka, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda osoba korzystająca z pomocy psychologa ma ściśle indywidualny sposób postrzegania świata i własne preferencje. W związku z tym, kryteria nieodpowiednich lub odpowiednich psychologów są również bardzo indywidualne. Ktoś pasuje do psychologa o dużej wrażliwości i rozwiniętej empatii, a ktoś uzna takiego psychologa za nieodpowiedniego. Ktoś pasuje do psychologa z wiedzą encyklopedyczną, a ktoś nie pasuje do podejścia konceptualno-logicznego.

Jedno spotkanie trwa 50 minut.

Zwykle spotkania odbywają się raz w tygodniu, w ciężkich przypadkach (np. ciężka depresja, próby s) liczba spotkań może wynosić 2-3 razy w tygodniu.

Ostateczna liczba spotkań może być trudna do oszacowania z wyprzedzeniem. Zależy to od problemu, który ma być rozwiązany, charakterystyki klienta i metody, w której pracuje terapeuta. Przeciętnie psychoterapia trwa około roku sesji odbywających się raz w tygodniu.

Nie musisz się o to martwić. Zadaniem psychologa i jest zrozumienie Ciebie, stworzenie Ci komfortowych warunków, nawiązanie kontaktu. To normalne, że nie wiesz, jak zacząć. Psycholog w razie potrzeby sam zadaje wszystkie pytania i prowadzi rozmowę.

Twoim zadaniem jest po prostu przyjść i powiedzieć to, co jest dla Ciebie wygodne.

Wszystkie dostępne możliwości łącznie z adresem i godzinami otwarcia znajdziesz w zakładce ’Kontakt’

Możesz także napisać do nas na chacie – znajduje się w prawym dolnym rogu.

Recykling Myśli jest miejscem, w którym zapewniamy bezpieczną przestrzeń, w gdzie będziesz mógł swobodnie wyrazić swoje uczucia i obawy. 

Akceptujemy Cię takim jakim jesteś, bez względu na Twoją płeć, kraj pochodzenia, orientację seksualną, religię, umiejętności i rozmiary ciała. 

Nasi doświadczeni terapeuci zapewnią wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb.

Nasz pogląd na terapię jest taki, że to Ty jesteś ekspertem od swojego życia, podczas gdy my idziemy obok Ciebie każdego tygodnia, aby zadawać głębsze pytania i ułatwiać zmiany. Prosimy o zapoznanie się z naszymi specjalistami zdrowia psychicznego, ich indywidualnym podejściem do terapii, wykształceniem w zakresie zdrowia psychicznego i doradztwa.

Psycholog – specjalizuje się w badaniu zachowań i procesów psychicznych. Obejmuje to procesy emocjonalne i poznawcze, sposób, w jaki ludzie współdziałają ze swoim środowiskiem i jak współdziałają z innymi ludźmi.
Tytuł psychologa można uzyskać po pięcioletnich studiach magisterskich.

Psychiatra – to lekarz który ukończył specjalizację z dziedziny psychiatrii. Może przepisywać leki na receptę i udzielać pewnych porad, psychiatra może skierować pacjenta do psychologa lub terapeuty w celu uzyskania dodatkowych porad lub terapii.
Podobnie jak psycholodzy, psychiatrzy specjalizują się w badaniu, diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu problemów emocjonalnych, psychicznych, behawioralnych i rozwojowych. Psychiatrzy diagnozują zaburzenia psychiczne i koncentrują się na braku równowagi chemicznej w mózgu. Mogą oni ocenić zarówno psychiczne, jak i fizyczne skutki zaburzeń.

Wizytę można umówić przez system rezerwacji online na naszej stronie lub telefonicznie pod numerem +48535260553

Możesz także wypełnić formularz kontaktowy.

Zapewniamy całkowitą poufność przekazanych informacji.

Upewnij się czy email nie wpadł do folderu SPAM lub Oferty ect.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 535 260 553

Nie, leki przepisuje wyłącznie lekarz psychiatra.

Możesz również odbyć sesję wideo ze swoim terapeutą, podczas której będziecie mogli zobaczyć się i rozmawiać ze sobą twarzą w twarz.

Aby rozmawiać z terapeutą za pośrednictwem wideo, należy wcześniej umówić się na konkretną godzinę i opłacić wizytę. Następnie przekażemy Ci potrzebne informacje by uczestniczyć w spotkaniu online. Zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie, wystarczy, że zadzwonisz pod: +48 535 260 553

Tak, można zmienić terapeutę. Powiedz swojemu terapeucie o swojej decyzji. Warto zrobić to w taki sposób, by mieć możliwość domknięcia procesu.

Zadaj nam pytanie, chętnie odpowiemy!

Czy jest coś co chciał(a)byś wiedzieć?

pytanie

Umów konsultację - Diagnoza ADHD

Wypełnij formularz i prześlij zgłoszenie