Psycholog
Psychoterapeuta
W swojej pracy już drugą dekadę spotykam się z ludźmi, których linię życiową ukształtowała konieczność przystosowywania się do permanentnie stresowej sytuacji, jaką jest picie rodzica bądź partnera/ki.
Życie w tego typu relacji, w której z definicji rozwój i wsparcie są niemożliwe, lub bardzo ograniczone, powoduje, że u większości DDA oraz współuzależnionych wykształcają się specyficzne mechanizmy przystosowawcze. Na okres funkcjonowania z osobą uzależnioną pozwalają przetrwać, ale później niesione w dorosłe życie przestają pełnić swoja rolę i zamiast chronić i pomagać utrudniają codzienne funkcjonowanie. Czasami mogą też ograniczać rozwój osobowości. Co szczególnie bolesne dla osób DDA oraz współuzależnionych, powodują szereg trudności w budowaniu bliskich związków. Bliskość, niestety, ma dla nich wydźwięk ambiwalentny- jest jednocześnie ogromnym pragnieniem, naturalnym dla każdego człowieka, ale na poziomie bardziej nieuświadomionym kojarzy się z zagrożeniem i cierpieniem.
Dorosłe dzieci alkoholików oraz osoby współuzależnione mają najczęściej zaniżone poczucie własnej wartości, trudności z ustalaniem granic i asertywnością.
Dlatego przychodząc na psychoterapie, mają szanse przyjrzeć się z dystansu swojej asertywności. Zastanowić się, gdzie chcą stawiać granice, tak, żeby traktować siebie i innych z szacunkiem. Mają szanse popracować nad poczuciem własnej wartości, doceniać siebie. W sposób adekwatny do aktualnego etapu życia uporządkować sposób funkcjonowania, pozbywając się permanentnego lęku, który im towarzyszy. Dzięki terapii osoby, które doświadczyły życia z osobą uzależnioną, mogą uwolnić się od cierpienia, dając sobie szanse na miłość, bliskość, pełny rozwój i o wiele bardziej satysfakcjonujące życie.
Doświadczenia w tego typu pracy nabywałam w Stowarzyszeniu Pomocy i Ochrony Rodzinie Alkoholowej ,,SOPRA”, w Stowarzyszeniu ,,ADRA”, a także w pracy terapeutycznej ze studentami UMCS w Lublinie. Brałam udział w audycjach radiowych okazjonalnie oraz cyklicznie dotyczących tego, co dzieje się w rodzinie z problemem alkoholowym.
Aktualnie pracuję w Centrum Pomocy Psychologicznej i Leczenia Uzależnień w Kozienicach z członkami rodzin i partnerami osób dotkniętych alkoholizmem bądź używaniem innych środków psychoaktywnych.
Brak wolnych terminów…
Ukończyłam całościowy 4 -letni kurs psychoterapeutyczny organizowany przy Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w nurcie integracyjnym.
Mam 10 lat doświadczenia z osobami doświadczającymi kryzysów życiowych w poradni UMCS, a także w Stowarzyszeniu SOPRA, które zajmuje się zwłaszcza osobami DDA będącymi bliskimi osób z choroba alkoholową oraz doświadczającymi przemocy.
Mam również prawie 20 letnie doświadczenie w pomocy osobom z różnorodnymi niepełnosprawnościami, m.in. osobom ze spectrum Autyzmu w ramach pracy w Krajowym Towarzystwie Autyzmu.
Chcesz umówić konsultację lub potrzebujesz porady z wyborem terapeuty?
Adres: ul. Romaszewskiego 11A/12,
Warszawa – Bielany
Email: kontakt@recyklingmysli.pl
Telefon: +48 697 655 458
Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 08:00 – 21:00
Sobota: 09:00-15:00
Odwiedź nas na:
Baza wiedzy
Ataki paniki | Borderline |
ChAD | Depresja | Fobia | Stres | Zaburzenia lękowe | Zaburzenia nastroju | OCD | Zaburzenia | Zaburzenia osobowości
Przydatne linki
Terapia i wsparcie dla Ciebie
Psychoterapia poznawczo-behawioralna
Psychoterapia psychodynamiczna
Psychoterapia integracyjna
Psychoterapia dla młodzieży
Psychoterapia Gestalt
Psychoterapia systemowa (rodzinna)
Psychoterapia humanistyczno-egzystencjalna
Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia online
Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach
Psycholog sportu
Grupa terapeutyczna DDA
Grupa zdrowego odchudzania